Dnešní svět je uspěchaný

9. října 2012 v 9:54 | Zvířátko Tii-chan |  Zvířete básničky,článečky apod. z této doby
Když se dnes podíváte na svět okolo sebe, všichni někam spěchají. Když při svých pozorovacích procházkách městem sleduji lidi, jak vrážejí do ostatních, běží lidi ne lidi na autobus a co nejdřív stihnout spoustu věcí.

Dnešní společnost se v zájmu "stihnout co můžu" ocitá ve věčných kolapsech z přepracování, nedostatku spánku, zkratek... Kdy si konečně lidé uvědomí, co vše jim uchází.

Neříkám, že já také nepospíchám. Samozřejmě bych si nenechala ráno ujet autobus do školy, ale to se netýká věcí, že bych potřebovala stihnout spoustu věcí, ale mým prahnutím po informacích :D Můj pokoj se z velké většiny skládá z knih právě těch, které ukazují, co vše lidem uchází.

Z dnešních žen rostou karieristky, z mužů rostou nezaměstnaní lenoši a nebo jsou též karieristi. Mají jedno rozmazlené dítě, které díky nedostatku času rodičů si vynahrazuje jejich lásku ( a oni mu vynahrazují tu jejich) dárky a různými věcmi. Dítě bude časem potřebovat cvokaře, protože zjistí, že takhle žít není nejlepší. Rodiče pak časem příjdou na to, že dítě už je velké, a že ho vůbec neznají.
My začínáme být stejní. Kolik z vás píše zkratky? :D

Zastavme se a zamyšlete se nad tím, jestli moc nepospícháte!

Ovšem jsou tu lidé, děti, kteří museli vyrůst např. z rodinných důvodů. Takových lidí mi je poněkud líto. Pokud Vám je 13 a rodičům se něco stane a musíte se začít starat o rodinu, tak vám nic moc jiného nezbývá.... A to je poměrně škoda, nemyslíte?
Na druhou stranu jsou děti, které si to vše dělají samy. Ve snaze být dospělý spěchají. Ve 13 se chvají jako dvacetiletí a tak...

Co si o tom myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama