Globální problémy Země

10. června 2012 v 16:26 | Zvířátko Tii-chan |  Zvířete básničky,článečky apod. z této doby
Můj referát na ekologii

Globální problémy Země
Globální problémy jsou celosvětové a nedají se řešit jen na území jednoho státu nebo kontinentu. Nejúčinnějším prostředkem při jejich řešení jsou mezinárodní organizace a stálý proces přijímání mezinárodních úmluv, závazných pro všechny členy mezinárodních společenství.
Jedním z problémů je přelidnění Země a zajištění přírodních zdrojů a energie.
Dnes žije na Zemi přes 6,5 miliard lidí. Evropa zaznamenává neustálý pokles populace, naopak v Asii, Africe a Latinské Americe se čísla zvyšují. S růstem lidské populace a rychlostí vývoje globální ekonomiky stoupá spotřeba vody, potravin, fosilních paliv, minerálů a dalších surovin. Ve většině případů jsou zdroje omezené, což vede k jejich nedostatkům. Závažný je například nedostatek vody a potravin. 20% lidstva má problém s přístupem k pitné vodě. Nejhorším problémem je ovšem hlad. Miliony lidí dnes v době vědeckotechnické revoluce trpí a umírá hlady. 840 milionů lidí trpí podvýživou a 20 milionů lidí umírá ročně hlady. Navíc 50% lidstva má problémy s přístupem k zdravotnickému či hygienickému zařízení. Každý rok zemře 5 milionů lidí na onemocnění způsobené znečištěnou vodou.
S tímto úzce souvisí civilizační nemoci. Nejnebezpečnější je AIDS, který se dnes vyskytuje téměř po celém světě, především v Africe a zemích třetího světa, které nemají prostředky na osvětu a léky. Přibývají i nemoci např. rakovina z kouření apod. Roste i počet dětí, kteří se rodí s vrozenými vadami a dědičnými nemocemi.
Jaderné katastrofy, znečištění půdy a vod.
Mnoho světových velmocí obsahuje velké množství zbraní, které by bylo schopno zničit celou naší planetu a to dokonce několikanásobně. Jaderné nebezpečí nelze vyloučit ani ze strany jaderných elektráren (Černobyl 1986 a Fukušima 2011).
Kontaminace půdy je způsobena výskytem lidmi vyrobených chemikálií v půdě nebo jiným pozměněním přírodních prostředí půd. Obavy ze znečištění půd pramení především ze zdravotních rizik, vznikajících jak přímým kontaktem se znečištěnou půdou, tak znečištěním zásob vody.
Znečištěny jsou vodní plochy a toky a tím se zhoršuje kvalita vodních ekosystémů- např. úhyny ryb nebo kontaminace sedimentů. Nejzávažnější je kontaminace vody sloučeninami dusíku a fosforu. Zemědělství se na tomto stavu podílí v průměru 40% a u dusíku a 32% u fosforu. Znečištění vod pesticidy je také závazným problémem.
Hrozba válek
V dějinách lidstva byla válka běžným prostředkem politiky. Umožňovala násilné prosazení zájmů států, národů a společenských skupin Ve 20. Stol. Však přináší moderní civilizace zlom ve vojenství a výrobě zbraní, např. atomové nebo jiné zbraně hromadného ničení, které jsou schopny zničit moderní civilizaci a vrátit jí na počátek nebo vést k likvidaci živé přírody. Je obtížnější tyto zbraně kontrolovat. Může dojít k jejich zneužití organizovaným zločinem nebo teroristy. Válka způsobuje spoustu problémů s opouštění domovů a hledání útočišť, nedostatkem potravin a nemoci.
Devastace životního prostředí
Typickým projevem působení člověka na Zemi je trvalý úbytek lesů. V současné době jsou jim postiženy rozlehlé oblasti Evropy, Sibiře a především tropických deštných lesů. Od roku 1900 zmizela asi polovina tropických pralesů a ročně se vytěží asi 16 milionů ha. Likvidace lesů člověkem získává půdu pro zemědělství jen na omezenou dobu, protože dochází k rychlé erozi, degradaci půdy i ke změnám klimatu. S lesy mizí i přirozená ochrana proti šíření stepí a pouští, dochází k poklesu podzemních vod a tím k nedostatku vody či dlouhodobým suchům. Tak příroda ztrácí nesmírný genetický potenciál a dochází k vymírání některých živočišných i rostlinných druhů. Díky tomu končí existence spoustu druhů, ale naopak se začínají vytvářet nové.

Zdroje: maturita.cz, home.sszfm.cz, zshrabova.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 28. července 2014 v 16:44 | Reagovat

:-(

2 ArleneVes ArleneVes | E-mail | 22. července 2017 v 21:34 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

3 Avito777ka Avito777ka | E-mail | 16. srpna 2017 v 5:48 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

купить рейма авито со скидкой зима
авито +с пробегом область
турбо пакет авито со скидкой
авито воронеж
купить скидку +на авито

4 DorogiKRDFox DorogiKRDFox | E-mail | 24. srpna 2017 v 12:19 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Темрюк. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 7(861) 241-23-45
___________________________
закон благоустройство оренбургская область
бизнес план озеленение и благоустройство
благоустройство план на год
благоустройство дома план
благоустройство водники

5 Mariareom Mariareom | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 20:44 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят эротические товары

Один из самых популярных методов достичь невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться дополнительной симуляции эрогенных зон. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу связь и поможет стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы непременно сможете найти то, что понравится вам обоим.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и остальные <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

6 Dol77laron Dol77laron | E-mail | 15. října 2017 v 18:28 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama